Yararlı Web Siteleri

YARARLI WEB SİTELERİ  

  1. www.tripadvisor.com

Bu sitede ,gideceğiniz şehir ile ilgili tüm bilgileri hem türkçe ,hem de ingilizce yorumlar şeklinde bulabilirsiniz.Özelliklede restaurantlar hakkında binlerce yorum ve tavsiye bulabileceğiniz bir sitedir. Tatile çıkmadan önce göz atılması gerekenlerin başında gelir.

2. www.getyourguide.com

Sizi gideceğiniz şehirdeki ,gezmek istediğiniz yerlerin listesine ulaştırıp ,biletlerinizi daha gitmeden  önce satın almanızı sağlayan bir sitedir.

3. www.matadornetwork.com

Geziye çıkmadan önce mutlaka okunması ,makale ve yorumların dikkatle incelenmesi gereken çok güzel bir sitedir. Mutlaka göz atmalısınız.

4. www.foursquare.com

Gideceğiniz şehirlerdeki restaurantlara, cafelere , gece hayatı ve aktiviteler gibi tüm sosyal faaliyetlere bu siteden çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

5. www.eventful.com

Bizim biletix’e benzer kullanılan bir sitedir. Gideceğiniz hemen hemen tüm şehirlerde organize edilecek olan konserler , maçlar vs gibi her türlü etkinliği tek bir sitede bulabileceğiniz bir sitedir. Tatile çıkmadan önce mutlaka bakılması gerekir.

6. www.accuweather.com

Geziye çıkmadan önce hava durumu hakkında bilgi sahibi olmak için ve hazırsız yakalanmamak için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir sitedir.

7. www.wikitravel.com

Bir şehirde veya ülkede olması gereken herşey’in uzun uzun anlatıldığı bir sitedir. Vaktimiz çoksa detaylı bir şekilde okuyup gitmeden önce hazırlık yapabilirsiniz.

8. www.lonelyplanet.com

Kitapları olan ve daha sonradan internet ortamına taşınmış bir sitedir. Seyahat rehberi şeklinde hazırlanmıştır. Her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

9. www.roughguides.com

Lonelyplanet ‘a benzer bir sitedir. Gezilecek yerler ,yemekler gibi detaylı bilgileri bulabileceğiniz güzel bir sitedir.

10. www.eksisözlük.com

Gezgin Türkler tarafından hazırlanmış olan gidilecek yer hakkında her türlü bilgiyi bulabileceğimiz açıklayıcı bir sitedir.

(Visited 32 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir