Avrupanın En Güzel 10 Köyü

1.REINE, NORVEÇ :  Kuzey Kutup Dairesi’nde bulunan bu sevimli balıkçı köyü nde yaşayan insan sayısı çok azdır.Avrupa’nın en güzel köylerindendir.

2.HALSTATT, AVUSTURYA: Hallstatt, masal kitaplarından fırlamışcasına güzel bir köydür.Hallstatter Gölünün kenarında kurulmuş olan bu köyün manzarısına doyamıyacaksınız.Hallstatt ,Japonların Avrupada en çok ziyaret ettikleri köydür.

3.BIBURY , İNGİLTERE : İngilterenin güney Batısında bulunan bu köy ilk gördüğünüz andan itibaren nefesinizi kesecektir. Özelliklede dik çatılı evleri ve doğası sizi büyüleyecektir.

4.MANAROLA , İTALYA:  Kuzey İtalya’nın Liguria Bölgesinin başkenti olan La Spezia’ya bağlı olan bu köy, denize dik bir yamaç üzerine kurulmuş olup UNESCO tarafından koruma altına alınan beş köyden biridir.

5.COLMAR , FRANSA: Fransa’nın Alsace Bölgesinde bulunanan bu köy Fransanın gizli cennetidir.Bu köy, sıra sıra leylek yuvaları,renk renk çiçekleri ve lezzetli şarapları ile görülmeyi hak ediyor.

6.TELC , ÇEK CUMHURİYETİ: Çek Cumhuriyetinin Güney Moravya Bölgesinde bulunuyor. Telc, halkı Barok ve Rönesans mimarisindeki evleri ile övünürlermiş. Köyün tam ortasında bulunan Rönesans şatosu ile en güzel köyler arasına girmiştir.

7.POSİTANO , İTALYA :  İtalya’nın Campania Bölgesindeki Amalfi sahilinde yer alır. ‘yer yüzündeki cenneti gördüm’ diyebilecek kadar güzel bir yerdir.

8.PUCISCA , HIRVATİSTAN : Dalmaçya kıyısında bulunan bu güzel köy, manzarası ve doğal güzellikleri ile Adriyatiğin turkuaz renkli denizinde yüzmek isteyenler için muhteşem bir tatil sunar.

 

9.FİLZMOOS , AVUSTURYA : Avusturya Alplerinde bulunan bu köy Salzburga bağlı olup muhteşem manzarası , doğası ve spor aktiveteleri ile en güzel köyler listesine girmektedir.

10.MARKEN AND VOLENDAM, HOLLANDA: Hollandanın bu iki sahil köyleri  görülmeyi kesinlikle hak ediyor. Bir zamanlar ada olan ve sonradan deniz doldurularak yapılan ve karaya bağlanan bu köy  evleri ve kanalları ile görülmeye değer.

(Visited 8 times, 1 visits today)