Avrupanın En Güzel 10 Köyü

1.REINE, NORVEÇ :  Kuzey Kutup Dairesi’nde bulunan bu sevimli balıkçı köyü nde yaşayan insan sayısı çok azdır.Avrupa’nın en güzel köylerindendir.

2.HALSTATT, AVUSTURYA: Hallstatt, masal kitaplarından fırlamışcasına güzel bir köydür.Hallstatter Gölünün kenarında kurulmuş olan bu köyün manzarısına doyamıyacaksınız.Hallstatt ,Japonların Avrupada en çok ziyaret ettikleri köydür.

3.BIBURY , İNGİLTERE : İngilterenin güney Batısında bulunan bu köy ilk gördüğünüz andan itibaren nefesinizi kesecektir. Özelliklede dik çatılı evleri ve doğası sizi büyüleyecektir.

4.MANAROLA , İTALYA:  Kuzey İtalya’nın Liguria Bölgesinin başkenti olan La Spezia’ya bağlı olan bu köy, denize dik bir yamaç üzerine kurulmuş olup UNESCO tarafından koruma altına alınan beş köyden biridir.

5.COLMAR , FRANSA: Fransa’nın Alsace Bölgesinde bulunanan bu köy Fransanın gizli cennetidir.Bu köy, sıra sıra leylek yuvaları,renk renk çiçekleri ve lezzetli şarapları ile görülmeyi hak ediyor.

6.TELC , ÇEK CUMHURİYETİ: Çek Cumhuriyetinin Güney Moravya Bölgesinde bulunuyor. Telc, halkı Barok ve Rönesans mimarisindeki evleri ile övünürlermiş. Köyün tam ortasında bulunan Rönesans şatosu ile en güzel köyler arasına girmiştir.

7.POSİTANO , İTALYA :  İtalya’nın Campania Bölgesindeki Amalfi sahilinde yer alır. ‘yer yüzündeki cenneti gördüm’ diyebilecek kadar güzel bir yerdir.

8.PUCISCA , HIRVATİSTAN : Dalmaçya kıyısında bulunan bu güzel köy, manzarası ve doğal güzellikleri ile Adriyatiğin turkuaz renkli denizinde yüzmek isteyenler için muhteşem bir tatil sunar.

 

9.FİLZMOOS , AVUSTURYA : Avusturya Alplerinde bulunan bu köy Salzburga bağlı olup muhteşem manzarası , doğası ve spor aktiveteleri ile en güzel köyler listesine girmektedir.

10.MARKEN AND VOLENDAM, HOLLANDA: Hollandanın bu iki sahil köyleri  görülmeyi kesinlikle hak ediyor. Bir zamanlar ada olan ve sonradan deniz doldurularak yapılan ve karaya bağlanan bu köy  evleri ve kanalları ile görülmeye değer.

(Visited 106 times, 1 visits today)