Avrupanın en güzel 10 şehri

                                          AVRUPA’NIN  EN  GÜZEL  10 ŞEHRİ

1.PRAG: Avrupada en beğendiğim şehirlerdendir Prag. Her bir köşesi ayrı güzel olan bu şehri yürüyerek gezebilir ve sokaklarında kaybolabilirsiniz. Prag, hem kültürel , hem de gece hayatı ile Avrupa’nın en güzel şehirlerindendir.

 

2.ROMA:Roma tam bir açıkhava müzesidir. Her adım attığınız yer tarih kokar. Bu güzel şehri yürüyerek keşfedebilir ve dünyanın 7 harikasından biri olan Kolezyumu görme fırsatı bulabilirsiniz.

 

3.BARCELONA: Barcelona İstanbula çok benziyor. Hem kültür hem de deniz tatili yapmak istediğinizde ilk akla gelecek şehirlerdendir. Müthiş bir şehirleşme vardır. Büyük bir şehir olmasına rağmen alt ve üst yapısının iyi çalışmasından dolayı ulaşımda hiç zorluk çekilmeyecek şehirlendendir.

 

4.VENEDİK:Avrupanın en ilginç ,özgün ve tasarım harikası şehirlerinden biridir.Tam bir yüzen şehir. Kanalların arasında tarihi evleri ve yapıları seyredebilirsiniz. İtalyada mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirlerdendir.

 

5.PARİS:. Avrupanın en romantik şehirlerindendir.En ünlü ve en bilindik yapılara sahip olmasından dolayı her gezginin yolunun düşeceği bir rotadır.Dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden olan Parisi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

 

6.SEVİLLA: Endülüs Bölgesinin başkenti olan Sevilla Dünyanın en büyük 3. Kathedrali, sarayı ile görülmeyi hak ediyor. Flemenko dansının doğduğu bu şehri  mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

7.BRUGES: Belçikaya bağlı bu küçük ve romantik şehir mutlaka bir faytona binilerek gezilir. Sokaklarını ve özellikle de kafelerini keşfederken kendinizi ortaçağdan kalma bir masal diyarında hissedeceksiniz.

 

 

8.NİCE: Fransa’nı Corte de Azur Bölgesine bağlı bu güzel sahil şehrinde denize ,eğlenceye ve sanata doyacaksınız. Ayrıca Monte Carlo ve Canne olan yakınlığı ilede  konaklama anlamında mükemmel bir şehirdir.

9.AMSTERDAM: Hollanda’nın bu özgürlükler şehri Amsterdam ,eğlencenin ,yeşilin ,huzurun ve kanal üzerindeki köprüleriyle mutlaka gidilmeyi hak ediyor.

 

10.FLORANSA : Floransa İtalya’nın Toscana Bölgesinin Başkenti olup aynı zamandada Rönesansın doğduğu şehirdir. İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri olan bu şehirde Uffizi Müzesi ile de sanata doyacaksınız.

 

 

(Visited 43 times, 1 visits today)