Avrupanın En Ucuz 10 Şehri

1.BELGRAD- SIRBİSTAN  : Beyaz şehir anlamına gelen Belgrad ,Sırbistan’ın en ucuz şehirlerindendir. Belgrad, kültür ve sanat eserlerinin çokluğundan dolayı tam bir seyahat cennetidir. Gece hayatı ve alkolün ucuz olması sebebiyle Balkanların gözde şehirlerindendir. Belgrad’a vize gerekmiyor  sadece  pasaport ile giriş yapabilirsiniz.

 

2. BÜKREŞ-ROMANYA : Romanya’nın Komünist dönemden kalma izlerini barındıran bu şehirin sokakları ve binaları çok güzeldir. Ara sokaklarında kaybolup ucuz tatilin zevkini çıkarabilirsiniz.

3.LVİV-UKRAYNA : Öğrenci şehri olmasından dolayı ucuz ve çokgüzel bir şehirdir. Türkiye’den çok daha ucuza tatil yapabileceğiniz bir şehirdir. Kızlarının güzelliği ve heryıl yapılan opera festivali ve müzik festivali ile ünlüdür.  

 

4.KİEV-UKRAYNA : Ukrayna’nın başkenti ve öğrenci şehri olan Kiew,  uygun bütçe ile seyahat edebileceğiniz Ukraynanın  diğer bir şehridir.Doğu Avrupa’nın en fazla kültürel yapıtları bu şehirdedir.

5.KRAKOW -POLONYA : Polonya’nın en büyük şehirlerindendir.İkinci Dünya Savaşından harap bir şekilde çıkıp kendini kısa zamanda toparlayabilmiş bir şehirdir. Uygun bütçe ile seyahat etmek isteyenlerin şehridir.

 

6.PRAG ÇEK CUMHURİYETİ :Orta Avrupa’nın en güzel şehri olan Prag heryıl turist akınına uğrar.Her gezgincinin mutlaka gitmesi gereken bu şehir tam bir bütçe dostudur.

 

 

7.SARAYBOSNA-BOSNAHERSEK: Pasaportunuz ile giriş yapabileceğiniz bir diğer balkan şehri olan Saraybosna, tarihi sokaklarında çok ucuza gezinebileceğiniz bir şehirdir.

 

8.VARŞOVA-POLONYA : Polonya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Varşova , ikinci Dünya Savaşında % 80 ‘i yok olduktan sonra Sovyetlerin yardımıyla tekrar inşa edilmiştir.Varşova hareketli gece hayatı ve ucuzluğu ile çok ünlüdür.

 

9.MİNSK- BEYAZ RUSYA : Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk ,komünizmin yıkılmasıyla değişime uğramıştır. Temiz, güzel, yeşil , güvenli ve huzurlu bir şehirdir. Öğrenci şehri olması ile ve gece hayatı ile ünlü, ucuz bir şehirdir.

 

 

 

10. BÜKREŞ – ROMANYA : Avrupa’nın en kalabalık 6. şehridir. Bükreş , göz alıcı mimarisi ve sanata verdiği değerle doğunun Paris’i olarak anılır.

 

 

 

(Visited 37 times, 1 visits today)