Mini Europe Brüksel

Mini Europe Tema Park

Mini Europe Belçika’nın başkenti Brüksel‘de 1989 yılında açılan dünyaca ünlü bir minyatür parktır. Parkın içerisinde bir lunapark ve 350 minyatür bulunmakta. Brüksel’de gezilecek yerler listesinin içinde baş sıraları alan Mini Europe’da bir çok eser ve yerin minyatür halini görebilirsiniz. Bu minyatürler 1:25 ölçüsünde küçültülmüştür.

Park içerisinde İtalya’nın Pisa kulesi , Paris’in Eyfel Kulesi ,Pragda ki Astronomik Saat Kulesi gibi bir çok ünlü yerin minyatürlerini görerek bir kaç saat içinde Avrupa turu yapmış olursunuz. Üstü açık olmasına rağmen parkın içindeki minyatürler kar ve yağmur gibi doğa olaylarına dayanıklı bir şekilde yapılmıştır. Mini Europe her yaş kesimine hitap etmektedir. Mini Europe içinde Özel günlerde , özel organizasyonlar da düzenleniyor.

Girişte küçük bir kitapçık verilerek sergilenen eserler hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz . İçeride bulunan her yapının önünde butonlar bulunuyor ve bu butonlara basarak ülkenin ulusal marşını dinleyebiliyorsunuz.

Mini Europe Nerede ve Nasıl Gidilir

Mini Europe’a metro ile ulaşmak isterseniz 6 numaralı hattı kullanarak son durakta “Heysel” durağında inip 10 dakikalık bir yürüyüş sonrasında ulaşabilirsiniz. Mini Europe Brüksel’in simgesi haline gelmiş Atomium ‘un hemen yanında bulunuyor. Mini Europe’ a otobüs ile gitmek isterseniz 84 , 88 ,N17 , N18 numaralı hatlardan birine binerek ulaşabilirsiniz.Tramvay ile gelmek isterseniz ise 7 ve 51 numaralı hatlar ile Mini Europe’a ulaşabilirsiniz.

Mini Europe Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Ziyaret gün ve Saatleri

  • Mart – Haziran ayları arasında 09:30 – – 18: 00 arasında
  • Temmuz -Ağustos ayları arasında 09:30 – 20.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Mini Europe Giriş Ücreti

Yetişkin 15,80 € , 11 yaşına kadar 11,80 € 1 yaşına kadar ücretsiz . Mini Europe + Atomium girişi için ise yetişkin 27,60 € , 11 yaşına kadar 18.10 € 1 yaşına kadar ücretsiz girebilirsiniz. Brussels Card burada geçmiyor. Sadece indirim yapılıyor.

(Visited 39 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir