En iyi 10 konaklama arama motoru

1.www.booking.com

Konaklama seçerken , benim en çok kullandığım sitedir. Kullanımı hem çok kolay hem de hızlıdır. Üye olduğunuz taktirde gizli ve size özel fiyatları görme şansınız oluyor. Üctersiz rezarvasyon kullanımı ile de vize başvurusunda size kolaylık sağlayacaktır.

2.www.hotelscombined.com

220’den fazla ülkede en uygun otelfiyatlarının tek bir çatı altında toplanıldığı ve kullanımı çok kolay bir sitedir. En iyi fiyatı vermeyi garanti ederek  , büyük seyahat sitelerini bir aramada bulmanızı sağlar.

3. www. Tripadviser.com

Dünyanın en çok ziyaret edilen ve kullanılan sitesidir. Otel yorumları konusunda da çok yardımcı oluyor. Otellere verilen puanlamalar sayesinde , gezginler için otel seçiminde önemli bir etkendir.

4.www.expedia.com

Çok kullanışlı ve kullanımı kolay bir sitedir. Sadece otel değil ,uçak , tren , araç kiralama ,gemi gibi turları bulabileceğiniz bir sitedir.

5.www.hotels.com

Bünyesinde bulundurduğu 140.000 otel ile , alternatif otel bulma sitelerinden birisidir. Ayrıca Türkçe dil desteği bulunuyor.

6.www.trivago.com

Dünyanın en büyük otel arama motorudur. Bünyesinde bulunan otel karşılaştırmaları arasında en uygun fiyatı , 200 rezarvasyon sitesi üzerinden bulup size sunuyor.

7. www.venere.com

130’dan fazla ülkede otel isteyen bu sitede özellikle %50 indirimli olan otelleri öncelikle sıralıyor. Özellikle ucuz otel arıyorsanız bu siteye göz atmadan geçmeyin .

8. www.agoda.com

Özellikle Asya bölgesinde bulunan ülkelerde çok kullanılan bir sitedir. Aynı zamanda Türkiyedeki oteller için de fiyat veriyor.Bu sitede verdiği puanları biriktirip ,bu puanlarla bir sonraki seyahatte kullanabilirsiniz.

9.www. couchsurfing.com

Couchsurfing , misafir olarak başkasının evinde kalma yada misafir etme yöntemi.Öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor.Daha sonra evi müsait olan kişilere istekte bulunabiliyorsun. Eğer kabul ederlerse ,sizi misafir edecek kişinin evine gidip konaklayabiliyorsunuz. (gideceğiniz kişi hakkında önceden yapılan yorumları okumayı unutmayın)

10. www.workaway.com

Konaklamanı bedavaya getirmek istiyorsan ,gideceğin ülkede belirli saatler çalışıp ,yemek ve konaklamanın misafir eden kişi tarafından karşılanan bir sistem. Böylece hem çalışıp hem de gezmiş oluyorsunuz.

(Visited 51 times, 1 visits today)