AVRUPANIN EN İYİ 10 TEMA PARKI

1.EUROPARK -RUST , ALMANYA 

Dünyanın en iyi eğlence parkı seçilen Europark ,Almanya’nın Rust şehrinde yer alır. Aynı zamanda Almanya’nın en büyük eğlence parkıdır.Parkı her yıl 5 milyon kişi ziyaret ediyor. Rust, Strasbourg’a 64 km,Basel havaalanına 90 km ,Stuttgard havaalanına 175 km ,Frankfurt havaalanına ise 240 km uzaklıktadır. Park, ziyaretçilere 14 Avrupa temalı alana yayılmış 100’den fazla eğlence çeşidi sunuyor. Bilet fiyatları için www.europak.de/en sitesinden ulaşabilirsiniz.

2.DISNEYLAND-PARİS, FRANSA

 

                                                                                     Fransada,  Paris’in doğusunda Marne la Valle kentinde bulunan ve Disney filimlerinin dünyaca ünlü karakterleri Minnie ve Mickey Mouse   yer aldığı parkı her yıl 15 milyon kişi ziyaret ediyor. 2 bin hektarlık büyüklüğüyle ,parkta sadece çocuklar değil, her yaştan insana hitap eden oyuncaklar var. Griş  ücretini  www.disneylandparis.com sitesinden alabilirsiniz.

 

3.PORT AVENTURA-SALOU,İSPANYABarcelona’nın güneyinde Salou kentinde bulunan  bu park Barcelona’ya 112 km uzaklıktadır. Barcelona’dan hızlı tren ile yaklaşık bir saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Port Advanture , 4 farklı temalı alana yayılmıştır. Griş ücretini www.portaventuraworld.com adresinden ulaşabilirsiniz.

4.GARDALAND-CASTELNUOVA DEL GARDA, İTALYA

Garda gölü yakınında bulunan bu parkı, her yıl 3 milyon kişi ziyaret ediyor. 4 farklı temalı alanı bulunan ve 40’dan fazla eğlence imkanı sunuyor. Aynu zamanda bünyesinde büyük bir su parkı bulunuyor. Giriş ücretine  www.gardaland.it/en sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

5.WIENER PROTER , AVUSTURYA

Viyana’nın ortasında kurulu olup, Dünya’nın en eski parklarından biridir.Her yıl 4 milyondan fazla ziyaretçi akınına uğramaktadır. Parkın içindeki dönme dolap ise parkın simgelerindendirç Griş ücreti 10€ dan başlıyor. Griş ücretine www.praterwien.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

6.TIVOLI GARDENS , DANİMARKA

Kopenhag da bulunan Dünya’nın en eski 2. tema parkıdır.Aynı zamanda da  Avrupa’nın en çok ziyaret edilen 4. tema parkıdır. Giriş ücretine www.tivoligardens.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

 

7.ALTON TOWERS-FARLEY, İNGİLTERE

İngiltere’nin kuzeyinde , Birmingham şehrinde bulunuyor. Çeşitli temalı alanlarının yanında parkta bir de botanik bahçe , su parkı ve oteller bulunuyor.Griş ücretine, www.altontowers.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

8.EFTELİNG -KAATSHEUVEL , HOLLANDA

Her yıl 4 milyon ziyaretçi gelen bu park , Avrupanın en büyük parkları arasındadır. Hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden bu parkta herşey masal gibi .İçinde 30 ‘dan fazla eğlence etkinliği bulunuyor. Bünyesinde su parkı , 4D sinema , ışık ve su gösterileride yapılmaktadır. Fiyatlara  www.efteling.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

9. LEGOLAND- BİLLUND , DANİMARKA

Avrupadaki legoland parklarının en büyüğü olan bu park,  Danimarkaya 79 km uzaklıktadır. Danimarka’nın Jutland yarım adasının tam ortasında yer alır. Bu parkta aynı zamanda Almanya’nın Hamburg şehrinden de hızlı trenler ile yaklaşık 3 saat’de ulaşabilirsiniz. Dünyadaki 6 legoland’dan ilki olma özelliğini taşıyor. Burada , özellikle Lego’dan yapılma evler, gemiler ve arabalar görmeye değer. Giriş ücretine  www.legoland.dk/en sitesinden ulaşabilirsiniz.

10.LİSEBERG-GÖTEBORG,İSVEÇ

İskandinavya’nın en büyük eğlence parkıdır. İsveç’e  524 km uzaklıktaki kentinde yer alır. Her yıl yaklaşık 3 milyon kişinin  ziyaret ettiği bu parkta 40’a yakın oyuncak ve 4 adet hız treni bulunmaktadır. Griş ücretini www.liseberg.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

(Visited 93 times, 1 visits today)